• شناسه خبر : 58648
  • تاریخ انتشار : 07 آبان 1400 - 02:25

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل گفت: ترمیم آسفالت معابر شهرک صنعتی اردبیل(۲) از اوا‌خر سال ۹۸ آغاز شده است که کامل کردن آن نیاز به اعتبارات استانی دارد که پیگیر تخصیص اعتبارات لازم هستیم.

محمد اهلی

 

محمد اهلی در جریان بازدید از پروژه های در دست اجرای شهرک صنعتی اردبیل(۲) در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اخیراً با مشکل فرسودگی معابر در شهرک‌ های صنعتی مواجه هستیم و چون عمر طبیعی آسفالت شهرک صنعتی ۲۰ سال است الان نیز دقیقاً در نقطه‌ ای قرار داریم که عمر شهری صنعتی اردبیل(۲) ، ۲۰ ساله شده و آسفالت آن نیز فرسوده شده است.

وی افزود: برای ترمیم آسفالت معابر، برنامه‌ ریزی‌ های لازم انجام یافته و در سال گذشته آسفالت‌ ریزی ۱۱ خیابان را کامل کردیم و امسال نیز مرمت و بازسازی خیابان‌ ها را شروع کرده‌ ایم و طبیعتاً کامل کردن آن نیاز به اعتبارات استانی دارد که پیگیر آن هستیم.

مدیرعامل شرکت شهرک‌ های صنعتی استان اردبیل بیان کرد: ۹۵ درصد از واحدهای صنعتی فعال در استان اردبیل شامل صنایع کوچک بوده‌ اند و طبق تعریف این صنایع مربوط به واحدهایی است که اشتغال آنها زیر ۵۰ نفر باشد و خوشبختانه ظرفیت بسیار مناسبی در واحدهای صنعتی کوچک استان اردبیل وجود دارد.

اهلی ادامه داد: در مجموع ۲۰ شهرک و ناحیه صنعتی در استان اردبیل فعال است که در آن ۱۴۰۰ قرارداد واحد صنعتی داشته‌ ایم و از این تعداد ۶۰۰ واحد صنعتی در حال بهره‌برداری بوده و مابقی نیز در مرحله احداث، نصب تجهیزات و راه‌ اندازی و نصب سوله قرار دارند.

وی با اشاره به تامین زیرساخت‌ های مورد نیاز در شهرک‌ های صنعتی تصریح کرد: زیرساخت‌ های شهرک‌ های صنعتی شامل آیتم‌ های مختلف از قبیل تامین آب، برق و گاز و … بوده که خوشبختانه مشکلی در تامین آن نداریم.

اهلی با اشاره به احداث مدول دوم تصفیه‌ خانه شهرک صنعتی اردبیل(۲) گفت: مدول دوم تصفیه‌خانه شهرک صنعتی اردبیل(۲) را با ۳۰ میلیارد تومان آغاز کردیم و در حال حاضر نیز با پیشرفت ۷۰ درصد در حال انجام است و جزو پروژه‌ های بزرگ در این شرکت است که در مجموع بیش از ۴۰۰ میلیارد ریال هزینه در بر خواهد داشت.

وی اظهار کرد: تصفیه‌خانه از دو بخش ابنیه و الکتریکال و مکانیکال تشکیل شده که ابنیه آن پیشرفت ۹۰ درصدی دارد و در بخش الکتریکال نیز نصف ماشین‌آلات خریداری شده و به محض اتمام کار نصب می‌شود و در تلاش هستیم که این پروژه تا آخر آذرماه به اتمام برسد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up