• شناسه خبر : 59100
  • تاریخ انتشار : 14 آبان 1400 - 12:48

سومین دوره رویداد سراسری تولید محتوای دیجیتال بسیج با حضور ۲۰ تیم از نقاط مختلف استان اردبیل برگزار شد.

شبکه ارتباطات سایبری

مسئول سازمان فضای مجازی سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل در نشستی خبری در این زمینه گفت: این رویداد در همه استان‌ها به صورت همزمان برگزار می‌شود و شرکت‌کنندگان ۴۸ ساعت فرصت دارند تا تولیدات مرتبط با محورهای اعلامی در بستر دیجیتالی را ارائه کنند.

قاسم محمدزاده افزود: تولید محتوا بنیان جهت‌دهی به افکار عمومی است و بستر فضای مجازی نیز بستر مناسبی برای ارائه این محتواهای مطلوب در تراز نظام تربیتی اسلام به شمار می‌رود که این رویداد فرصتی برای کشف استعدادهای مرتبط فراهم می‌کند.

وی با اشاره به برگزاری این رویداد در آستانه هفته بسیج، بیان کرد: فرآیند برگزاری رویداد تولید محتوای دیجیتال به صورت برخط در تمامی استان‌ها قابل مشاهده بوده و هدف این است که در نهایت اثرگذاری بر افکار عمومی با تولیدات محتوای مناسب صورت گیرد.

مسئول سازمان فضای مجازی سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل اضافه کرد: افراد حاضر از طریق فراخوانی که پیش‌تر در پایگاه اطلاع‌رسانی مرتبط شکل گرفته بود، نام‌نویسی کرده‌اند و در حال حاضر نیز مسئولان فنی در طول برگزاری رویداد از فعالیت تیم‌های شرکت‌کننده بازدید می‌کنند.

وی تشریح کرد: تیم‌های شرکت کننده در سه محور پویانمایی، نرم‌افزار و بازی‌های مرتبط با تلفن همراه باهم به رقابت می‌پردازند که از استان ۱۶ تیم برادران در مهدیه اردبیل و ۴ تیم خواهران در محل امامزاده صالح (ع) در حال فعالیت هستند.

محمدزاده ادامه داد: از جمله موضوعات در محور پویانمایی شامل معضلات اجتماعی مانند فقر، طلاق، نزاع و تاثیرات آنها در خانواده و جامعه است؛ در محور بازی نیز شهدای مدافعان حرم استان و به ویژه شهید مرحمت بالازاده می‌باشد؛ در محور نرم‌افزار هم تاکید بر ارائه برنامه‌ای کامل برای آموزش در شرایط عادی و کرونایی و اقتصاد مقاومتی است.

وی اظهار کرد: محورهای مسابقه با تاکید بر مشکلات بومی استان اردبیل و آغاز رویداد از ۹ صبح روز گذشته بود و ۹ صبح روز جمعه نیز به پایان می‌رسد.

دبیر این رویداد نیز در ادامه گفت: سازمان فضای مجازی بسیج به طور تقریبی از پنج سال پیش کار خود را آغاز کرده و به صورت تخصصی در این زمینه پیش رفته است.

علی بیگ افزود: بسیج دستاوردهای بیشماری در این مدت از نظر برگزاری رویدادهای گوناگون، تولید محتوا و مدیریت فضای مجازی داشته است.

وی بیان کرد: این رویداد از سال پیش در سطح ملی و برای ۲ سال است که به صورت مقدماتی در استان‌ها برگزار می‌شود و به اجرا می‌توان گفت که در استان اردبیل بسیج اولین ارگانی است که در این حجم چنین فعالیتی انجام می‌دهد.

وی اضافه کرد: سال گذشته این رویداد با فراخوانی در چارچوب بسیج انجام شد اما امسال با تمهیدات صورت گرفته حدود ۵۰ درصد تیم‌ها از مرکز استان و ۵۰ درصد دیگر از سایر شهرستان‌ها هستند که ۱۰ تیم از آنها در زمینه تولید محتوا به صورت حرفه‌ای فعالیت دارند.

دبیر سومین دوره رویداد تولید محتوای دیجیتال بسیج اردبیل اظهار کرد: سه تیم برگزیده در هر محور تجلیل می‌شوند و تیم‌های نخست در نهایت به رویداد ملی که به مناسبت هفته بسیج (هفته اول آذرماه) در تهران برگزار خواهد شد، حضور می‌یابند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up