• شناسه خبر : 5915
  • تاریخ انتشار : 11 اردیبهشت 1398 - 11:22

استاندار اردبیل گفت: با احیای واحدهای تولیدی راکد و راه‌اندازی واحدهای تولیدی جدید با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و دولتی میزان اشتغال در استان را ارتقاء بخشید.

اکبر بهنام جو

به گزارش شهرخوان، استاندار اردبیل با اشاره به احیای برخی از واحدهای تولیدی و صنعتی در استان اردبیل گفت: طبق احصای آخرین وضعیت واحدهای تولیدی در شهرکهای صنعتی ۳۴ درصد این واحدها در سطح استان راکد و غیرفعال هستند.

اکبر بهنام‌جو  در بازدید از واحدهای تولیدی و صنعتی راکد و نیمه‌فعال در شهرک صنعتی شماره ۲ اردبیل با اشاره به تلاش برای تعامل حداکثری بین سرمایه‌گذاران و بانکهای عامل اظهار داشت: هم‌اکنون درصدی از واحدهای تولیدی و صنعتی استان اردبیل غیرفعال و راکد بوده که این تعداد واحدها عمدتا مشکلاتی جزئی دارند که تمامی این مشکلات در جلسات رفع موانع تولید احصا و بررسی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه شهرکهای صنعتی استان اردبیل امتیاز مناسبی در راستای توسعه اشتغال و نهایتا اقتصاد منطقه هستند، افزود: شهرکهای صنعتی شماره ۱ و ۲ استان اردبیل در واقع فرصتی مناسب هستند تا بتوان با احیای واحدهای تولیدی راکد و راه‌اندازی واحدهای تولیدی جدید با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و دولتی میزان اشتغال در استان را ارتقاء بخشید.

استاندار اردبیل با تاکید بر چشم‌انداز ایجاد ۲۰ هزار فرصت شغلی در اردبیل تصریح کرد: لازمه تحقق این مهم همکاری فی مابین دستگاه‌های اجرایی، سرمایه‌گذاران و بانکهای عامل می‌باشد که در این زمینه نیاز است تا بانک‌ها همکاری تنگاتنگی با سرمایه‌گذاران بخش خصوصی داشته باشند.

کارخانه

بهنام‌جو افزود: واحدهای صنعتی و تولیدی در شهرک صنعتی شماره ۲ اردبیل بیشتر واحدهای زودبازده را تشکیل می‌دهند که از جمله واحدهای تولیدی این شهرک کارگاه تولید قند و نبات، تولید MDF، واحد مواد شیمیایی و سایر کارگاه‌های تولیدی و صنعتی می‌باشد.

وی با اشاره به اینکه هم‌اکنون حدود ۳۴ درصد واحدهای تولیدی و صنعتی استان اردبیل راکد هستند، اظهار کرد: ما سعی خواهیم داشت تا با ترفیع مشکلات این دسته از واحدهای تولیدی در سریع‌ترین زمان نسبت به احیای دوباره بخش یا تعدادی از این واحدها اقدام نماییم که انتظار می‌رود در این زمینه دستگاه‌های ذی‌ربط تعامل همه‌جانبه‌ای با استانداری اردبیل داشته باشند.

استاندار اردبیل با بیان اینکه ۶۳ درصد واحدهای اقتصادی و تولیدی استان فعال هستند از اهتمام ستاد تسهیل برای بازگرداندن مجدد واحدهای تولیدی راکد به چرخه تولید خبر داد.

بهنام‌جو با اشاره به اهتمام جدی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید گفت: در سال رونق تولید تلاش می‌کنیم واحدهای تولیدی راکد و نیمه فعال بعنوان ظرفیت بالقوه اشتغال استان فعالسازی شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up