• شناسه خبر : 5917
  • تاریخ انتشار : 11 اردیبهشت 1398 - 11:51

استاندار اردبیل

اکبر بهنام جو

به گزارش شهرخوان، استاندار اردبیل با اشاره به احتمال وقوع سیلاب در برخی از مناطق استان از مدیران دستگاه‌های اجرایی خواست تا ۷۲ ساعت آینده در محل خدمت خود حاضر باشند.

اکبر بهنامجو در جلسه مشترک شورای هماهنگی مدیریت بحران و بازسازی مناطق سیل‌زده در استانداری اردبیل اظهار کرد: با توجه به پیش‌بینی بارش‌های شدید در مناطق مختلف استان اردبیل باید همه دستگاه‌ها به ویژه دستگاه‌های خدمات‌رسان به حال آماده‌باش درآیند تا در صورت بروز حوادث ناگوار با سرعت عمل بیشتر امدادرسانی‌ها انجام شود.

وی از هلال احمر، مراکز امدادرسانی، اورژانس و نیروهای انتظامی و نظامی خواست؛ تا با کلیه تجهیزات و امکانات خود به حال آماده باش درآیند تا در صورت بروز سیلاب و حوادث ناگوار دیگر به سرعت امدادرسانی‌ها انجام شود.

رئیس شورای اداری استان اردبیل خاطرنشان کرد: بنیاد مسکن به عنوان ستاد معین در معمولان فعالیت‌های عمرانی و بازسازی خود را شروع کرده و انتظار می‌رود تا اول آذرماه این اقدامات به سرانجام برسد.

بهنامجو پشتیبانی سایر دستگاه‌ها را در انجام ماموریت بنیاد مسکن با هدف مرمت و بازسازی مناطق سیل‌زده پلدختر و معمولان یادآور شد و گفت: هر چند در ۷ ماه آینده همکاران ما در بنیاد مسکن با مشکلات و برخی فشارهای کاری روبرو می‌شوند اما امیدواریم تا آغاز فصل زمستان پروژه‌ها به سرانجام برسد تا از رفت و برگشت کارکنان و نیروهای حاضر در منطقه به اردبیل که ممکن است با خطرات و آسیب‌هایی روبرو شود مواجه نشویم.

وی در ادامه به برخی مطالب منتشر شده در فضای مجازی در ارتباط با پرداخت منابع بازسازی مناطق سیل‌زده از بودجه عمومی استان اشاره کرد و افزود: به غیر از برخی تجهیزات و امکاناتی که بنیاد مسکن در معمولان بکار گرفته ریالی از بودجه عمومی استان در مناطق سیل‌زده صرف نخواهد شد و کلیه هزینه‌های بازسازی از محل بودجه مستقیم و دولتی و کمک‌های مردمی هزینه خواهد شد.

بودجه

۷۰ درصد بودجه بازسازی مناطق سیل‌زده را تامین کرده است

استاندار اردبیل تصریح کرد: ۷۰ درصد بودجه بازسازی مناطق سیل‌زده را دولت تامین کرده و ۳۰ درصد مابقی نیز از محل کمک‌های مردمی که در اختیار هلال احمر و بنیاد مسکن خواهد بود تامین می‌شود.

بهنامجو بیان کرد: ما یک هزار و ۴۰۰ واحد را در مناطق سیل‌زده نوسازی و بازسازی خواهیم کرد که با کمک برخی از سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان و بیشتر به نیت رونق تولید درب و پنجرهف لوازم برقی و شیرآلات واحدهای احداثی از استان تامین خواهد شد.

وی این اقدامات را مانور عملیات واقعی استان در پشتیبانی از سیل‌زدگان اعلام کرد و گفت: قطعا ساخت و ساز در معمولان به رونق تولید در استان و مشارکت واحدهای تولیدی نیز کمک خواهد کرد.

کوتاهی شرکت آب منطقه‌ای اردبیل در مطالعات رودخانه‌های استان

استاندار اردبیل با انتقاد از کوتاهی شرکت آب منطقه‌ای اردبیل در مطالعات رودخانه‌های استان و برآورد آب‌آوری آنها اظهار کرد: استان اردبیل در حالی در شرایط خاص بارندگی روزهای آینده قرار گرفته که شرکت آب منطقه‌ای هنوز نتوانسته ظرفیت رودخانه‌ها و احتمال سیلابی بودن آنها را برآورد کرده و از بروز خسارت جلوگیری کند.

بهنامجو تصریح کرد: انتظار می‌رود شرکت آب منطقه‌ای زودتر از این مطالعات جامعی را از وضعیت رودخانه‌ها انجام دهد و منتظر اطلاعیه‌ها و زنگ خطر هواشناسی و دستگاه‌های دیگر نباشد.

وی با تعیین ضرب‌العجل چندین ساعته برای تحلیل عملی و برآورد دقیق از آخرین وضعیت رودخانه‌ها و مسیل‌ها با هدف جلوگیری از وقوع سیلاب‌های احتمالی گفت: تا پایان وقت امروز کارشناسان باید اطلاعات و آمار دقیقی را از وضعیت رودخانه‌ها و آب‌آوری آنها انجام دهند.

استاندار اردبیل به فرارسیدن تابستان و ایام پیک مصرف برق اشاره کرد و افزود: با بررسی دقیق ساعات کاری ادارات در فصل تابستان و در روزهای پیک مصرف برق تغییر خواهد کرد و همه دستگاه‌های اجرایی موظف هستند مصرف انرژی خود را کاهش دهند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up