• شناسه خبر : 59599
  • تاریخ انتشار : 25 آبان 1400 - 07:52

نبات خواص جادویی بی‌شماری دارد از کاهش درد گرفته تا افزایش انرژی.

نبات

آیا شما هم تاکنون دل درد گرفته اید یا مشکلات دیگری برایتان به‌وجود آمده است که احساس ناراحتی کنید و یک لیوان چای نبات را برای‌تان تجویز کنند به طوری که شاید نبات را دوای هر دردی بدانند و جالب تر از آن این است که در قباله عروس ها هم نبات جایگاه ویژه ای دارد و کنار هر نوع مهریه ای چند شاخه نبات هم ضمیمه می‌شود که گویای این است چند شاخه نبات بر هر درد بی‌درمان دواست. نبات خواص جادویی بی‌شماری دارد از کاهش درد گرفته تا افزایش انرژی.

نبات از نیشکر به دست می‌آید. برای تهیه آن ابتدا شکر را در آب جوش حل می‌کنند تا محلول درست شود، سپس نخی را در آب آویزان می کنند و اجازه می‌دهند تا خنک شود و بلوری به وجود آید.

نبات دارای طبعی گرم است و استفاده از آن در درمان افراد سرد مزاج بسیار مفید است. نبات خاصیت ضد نفخ و ملین بالایی دارد و به دلیل قابض بودن آن برای درمان و بهبود اسهال بسیار مفید است. از دیگر خواص نبات می توان رفع خواب آلودگی و خستگی را نام برد. از بین بردن خواب آلودگی در هنگام رانندگی بسیار مهم است به همین دلیل است که به رانندگان به ویژه کسانی که در شب رانندگی می‌کنند نوشیدن یک فنجان چای نبات توصیه می شود.

خواص دیگری هم برای نبات بر می‌شمارند از جمله :

تقویت حافظه- کاهش درد- درمان اسهال- افزایش انرژی و نشاط – برطرف کردن خشونت صدا- درمان تکرر ادرار- کاهش بلغم-درمان تنگی نفس، کرم‌های کدو و تپش قلب

منبع: روزنامه خراساندیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up