• شناسه خبر : 62806
  • تاریخ انتشار : 14 بهمن 1400 - 01:54

رئیس اتاق بازرگانی اردبیل گفت: تعدد قوانین یکی از مشکلات اساسی بخش تولید است.

حسین پیرموذن:تعدد قوانین یکی از مشکلات اساسی بخش تولید است

تعدد قوانین و نبود نظارت مشکلات اصلی در صدور مجوزها بخش تولید است


حسین پیرموذن در نود و ششمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی، در محل سالن کنفرانس اتاق بازرگانی اردبیل، گفت: تعدد قوانین و نبود نظارت به اجرای صحیح این قوانین یکی از مشکلات اصلی در صدور مجوزها است که در این راستا پنجره واحد در دولت قبل مصوب شده بود اما متاسفانه هنوز به صورت کامل اجرا نشده است.

رئیس اتاق بازرگانی اردبیل افزود: گلایه از شرایط محیط کسب و کار و قوانین متعدد دست و پا گیر در این زمینه به حدی زیاد است که مقام معظم رهبری در سخنرانی چند روز پیش خود به این موضوع اشاره کردند و بهبود فضای کسب و کار و ساده سازی صدور مجوزها را دستور کار همه دستگاه ها قرار دادند.

وی تاکید کرد: آنچه مقام معظم رهبری در سخنرانی خود بیان کردند خواسته چندین ساله بخش خصوصی در امور تسهیل صدور مجوز کسب و کار و بهبود فضای کسب و‌ کار است.

پیرموذن در خصوص مشکلات رونق تولید در استان گفت: جذب سرمایه گذار خارجی مستلزم محیط کسب و کار ایده آل است که متاسفانه رتبه کشور ما در دنیا در این زمینه ۱۲۷ است و ما شرایط خوبی برای جذب سرمایه های خارجی را نداریم.

دبیر شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان اردبیل خاطرنشان کرد: مشوقهای سرمایه گذاری، تسهیلات و واگذاری زمین از جمله مواردی هستند که می توانند به رونق تولید کمک کنند اما در استان ما در این زمینه ها مشکلاتی وجود دارد و نیاز است که برای جذب سرمایه گذار برنامه داشته باشیم.

پیرموذن افزود: ما باید بتوانیم مشوق های سرمایه گذاری در استان را مشخص کنیم، طرح آمایش صنعتی و کشاورزی را داشته باشیم و تسهیل در صدور مجوزات را انجام بدهیم تا رونق تولید در استان اتفاق بیفتد.


انبار تولید کالا

تعدد قوانین یکی از مشکلات اساسی بخش تولید استدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up