• شناسه خبر : 63754
  • تاریخ انتشار : 10 اسفند 1400 - 12:39

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اردبیل گفت: امسال ۶ هزار و ۵۰۰ مورد بازرسی از واحدهای صنفی استان انجام شد که نسبت به سال قبل ۲۰ درصد افزایش دارد.

واحدهای صنفی

اجرای طرح ویژه نظارت نوروزی از واحدهای صنفی


علی رحیمی آذر در نشست با خبرنگاران در اردبیل اظهار کرد: در ۱۱ ماهه امسال ۱۳ هزار و ۵۰۰ مورد پرونده تخلفات صنفی در زمینه گرانفروشی، کم فروشی، احتکار، قاچاق کالا و یا عرضه خارح از شبکه کالاهای اساسی در تعزیرات حکومتی این استان تشکیل شد.

وی خاطرنشان کرد: از این تعداد ۱۳ هزار و ۴۸۰ پرونده رسیدگی و حکم مقتضی صادر و و مختومه شده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اردبیل با بیان اینکه میزان پرونده های تخلفات صنفی، بهداشتی و قاچاق کالای تشکیل شده امسال در مقایسه با پرونده های زمان مشابه سال قبل ۱۳ درصد افزایش دارد، افزود: مجموع جرایم این پرونده ها هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال است که ۲۶۰ میلیارد ریال از آن وصول و به خزانه دولت واریز شده است.

رحیمی آذر بیان کرد: امسال ۶ هزار و ۵۰۰ مورد بازرسی از واحدهای صنفی استان انجام شد که نسبت به سال قبل ۲۰ درصد افزایش دارد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اردبیل به کاهش زمان رسیدگی به پرونده های تعزیراتی در استان اشاره کرد و گفت: در حالی که میانگین مدت زمان رسیدگی به پرونده در تعزیرات حکومتی کشور ۴۶ روز است، این میزان در استان اردبیل در بحث رسیدگی به پرونده های تخلفات کالا و خدمات هشت روز، تخلفات بهداشتی پنج روز و قاچاق کالا ۲۳ روز است.

رحیمی آذر همچنین با اشاره قرار گرفتن در آستانه سال نو از اجرای طرح ویژه نظارت نوروزی خبر داد و یادآور شد: این طرح از ۱۴ اسفند ماه امسال آغاز و تا پایان روز سیزدهم سال ۱۴۰۱ ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه با اجرای این طرح نظارت ها بر بازار و واحدهای تولید کالا و خدمات تشدید شده و با تخلفات تأمین کالاهای اساسی مردم برخورد می شود، از مردم خواست تا در قالب سامانه ۱۳۵ گزارش خود را به تعزیرات حکومتی ارائه کنند تا به سرعت به تخلفات و گزارش های ارسالی رسیدگی شود.


بازار

افزایش 30 درصدی بازررسی از واحدهای صنفیدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up