• شناسه خبر : 64331
  • تاریخ انتشار : 07 فروردین 1401 - 02:00

با بستری شدن ۱۸ بیمار جدید کرونا یی در ۲۴ ساعت اخیر، تعداد بیماران کرونایی بستری در مراکز درمانی استان اردبیل به ۷۴ تن رسید.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل با هشدار به احتمال اوج‌گیری شیوع بیماری کووید. ۱۹ در استان اردبیل طی روز‌های آینده و در پی دید و بازدید‌های مربوط به عید نوروز، از همه آحاد مردم خواست با رعایت مراقبت‌های بهداشتی بیماری کرونا را جدی بگیرند.
علی محمدیان‌اردی اظهار داشت: با بستری ۱۸ بیمار جدید کرونایی در ۲۴ ساعت اخیر، تعداد بیماران کرونایی بستری در مراکز درمانی استان اردبیل به ۷۴ بیمار رسید و متاسفانه طی این مدت ۲ مورد فوتی ناشی از کرونا ثبت شده است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل می‌گوید: در حال حاضر ۳۴ بیمار بدحال نیز در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند و در عین حال خوشبختانه ۱۰ بیمار در ۲۴ ساعت گذشته با بهبودی نسبی از مراکز درمانی استان ترخیص شدند.

وی گفت: ۲ میلیون و ۱۷۴ هزار و ۶۷ دُز واکسن کرونا در استان اردبیل، تزریق شده است که از این تعداد، ۹۵۸ هزار و ۹۴۲ دُز مربوط به مرحله اول، ۸۳۷ هزار و ۳۹۰ دُز مربوط به مرحله دوم و ۳۷۷ هزار و ۷۵۳ دُز مربوط به مرحله سوم واکسیناسیون است.

محمدیان‌اردی گفت: براساس آخرین وضعیت اعلام شده توسط وزارت بهداشت، هم اکنون شهرستان‌های اردبیل، خلخال، سرعین، نیر، اصلاندوز، بیله‌سوار، کوثر، گرمی و نمین در وضعیت زرد و شهرستان‌های پارس‌آباد و مشگین‌شهر در وضعیت آبی قرار دارند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان همچنین نرخ تزریق نوبت دوم را حدود ۸۷ درصد معادل ۸۳۷ هزار و ۳۹۰ دُز ذکر کرد و گفت: این استان در تزریق نوبت اول و دوم واکسن کرونا، در رده استان اول و دوم کشوری قرار دارد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up