• شناسه خبر : 66791
  • تاریخ انتشار : 07 آبان 1401 - 02:34

محمود صفری گفت: طبق ماده ۵۹ قانون مالیات های مستقیم موضوع مالیات نقل و انتقال قطعی املاک و انتقال حق واگذاری به ترتیب ۲ درصد و یک درصد به‌عنوان عوارض، باید به حساب شهرداری‌ واریز شود.

محمود صفری: ماده ۵۹ قانون برای افزایش درآمد اجرایی شود

یه گزارش شهرخوان، شهرداری اردبیل اظهار کرد: یکی از برنامه‌های اولویت‌‌دار شهرداری اردبیل رسیدن به درآمد پایدار است چرا که تحول جدی در منابع شهرداری با درآمد پایدار رخ می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه وصول مالیات برای درآمد شهرداری مهم است، افزود: طبق ماده ۵۹ قانون مالیات های مستقیم موضوع مالیات نقل و انتقال قطعی املاک و انتقال حق واگذاری به ترتیب ۲ درصد و یک درصد به‌عنوان عوارض، باید به حساب شهرداری‌ واریز شود.

شهردار اردبیل با بیان اینکه دفاتر اسناد رسمی در وصول مطالبات شهرداری نقش مهمی دارند، افزود: تعامل بین دفاتر اسناد و شهرداری‌، منجر به وصول مطالبات و درآمدزایی برای شهرداری می‌شود.

صفری تصریح کرد: شهرداری همچنین برای داشتن شهری زیبا و آباد تلاش می‌کند که در همین راستا درآمدهای شهرداری صرف خدمات عمومی شهری می‌شود تا شهری در شان شهروندان ایجاد شود.

وی در ادامه ضمن قدردانی از همکاری دفاتر اسناد اردبیل با شهرداری، بر وصول مالیات تاکید کرد و گفت: انتظار داریم دفاتر اسناد، همکاری تنگاتنگی با شهرداری‌ اردبیل داشته باشند. همچنین در این راستا شهرداری آماده ایجاد سامانه الکترونیکی جهت مکاتبات با دفاتر اسناد رسمی برای وصول مطالبات شهرداری است.

ماده ۸ بهترین راه‌حل، هماهنگی و دریافت مطالبات شهرداری

در ادامه بهمن الفی رئیس کانون سردفتران و دفتریاران استان اردبیل گفت: همه ما واقف هستیم که مالیات وصولی در شهرداری‌، صرف شهر و ارائه خدمات بهتر و مطلوب به شهروندان می‌شود.

وی با بیان اینکه ایجاد سامانه الکترونیکی جهت مکاتبات و اخذ عوارض نوسازی کمک شایانی به شهرداری جهت دریافت مطالبات خود می‌کند، ادامه داد: وصول مالیات شهرداری در دستور کار کانون سردفتران است که در این راستا شهرداری می‌تواند با ایجاد سامانه الکترونیکی برای عوارض نوسازی، کانون را جهت دریافت عوارض همراهی کند. همچنین در بحث ماده ۸ بهترین راه‌حل، هماهنگی و دریافت مطالبات شهرداری از طریق اداره‌کل دارایی و امور مالیاتی است.

رئیس کانون سردفتران و دفتریاران استان اردبیل افزود: در بحث وصول مالیات شهرداری ماده ۵۹؛ چندین راهکار وجود دارد که می‌توانیم از این طریق در جهت وصول مالیات بهتر عمل کنیم، شهرداری می‌تواند از طریق یکی از این راهکار به حقوق خود در اسرع وقت برسد.

ماده ۵۹ قانون مالیات‌های مستقیم مربوط به قوانینی است که به نحوه نقل و انتقال املاک با ارزش معاملاتی مشخص و افراد مشمول پرداخت این مالیات مربوط می‌شود.

در این باره بخوانید: ماده ۵۹ قانون مالیات های مستقیم چه می گویددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up