• شناسه خبر : 67399
  • تاریخ انتشار : 01 شهریور 1401 - 03:22

نايب رئيس شوراي اسلامي شهر اردبيل با اشاره به اینکه عمر بالاي ناوگان مينی بوس و اتوبوس؛ خاطرنشان كرد:‌ به هيچ وجه خودروهاي خسته و فرسوده در قالب سرویس مدارس رضایت خانواده ها را فراهم نمی آورد.

سرویس مدارس رضایت خانواده ها را فراهم نمی آورد

به گزارش شهرخوان؛ بهزاد عباس زاده نايب رئيس شوراي شهر اردبيل: نظارت و ساماندهي بر سرويس‌هاي مدارس مستمر باشد.

نايب رئيس شوراي اسلامي شهر اردبيل گفت: سرويس مدارس نبايد ناوگان فرسوده و بلااستفاده باشد بلكه بهتر است بهترين خودروها در قالب سرويس مدارس ارائه خدمات كنند.

بهزاد عباس زاده در جلسه رسمي شوراي شهر اردبيل و در بررسي لايحه افزايش نرخ كرايه سرويس‌هاي مدارس براي سال تحصيلي آينده اظهار كرد: اين امر نياز به كار كارشناسي دقيق‌تر دارد تا در حوزه حمل و نقل دانش‌آموزي خيال والدين راحت و شوراي و شهرداري نيز بتوانند در تأمين ناوگان مناسب و ارائه خدمات شايسته پيشقدم شوند.

وي ساماندهي و نظارت بر سرويس‌هاي مدارس را از ضرورت‌ها و الزامات توصيف كرد و گفت: مسير خانه تا مدرسه در سال‌هاي اخير طولاني شده و به هيچ وجه اين موضوع حكايت از برقراري عدالت آموزشي نيست كه شايسته است در اين زمينه تدبيري مناسب انديشيده شود.

نايب رئيس شوراي اسلامي شهر اردبيل تصريح كرد:‌ هر قدر فاصله خانه تا مدرسه زياد شود به همان ميزان دغدغه خانواده‌ها بيشتر شده و آسيب‌هاي اجتماعي نيز افزايش پيدا مي‌كند.

عباس‌زاده ضرورت برقراري شور و نشاط در فضاي بين مدرسه و خانه را با پياده‌روي و هم صحبتي دوستانه يادآور شد و افزود: اين امر جاي خود را به سرويس‌هاي مدارس و برخي ديگر از برنامه‌ها داده كه شايسته است شهرداري نيز كيفيت سرويس‌دهي مدارس را ارتقا دهد.

وي عمر بالاي ناوگان ميني‌بوس و اتوبوس را يادآور شد و خاطرنشان كرد:‌ به هيچ وجه خودروهاي خسته و فرسوده در قالب سرويس مدارس رضايت خانواده‌ها را فراهم نمي‌آورد و بهتر است در اين زمينه از خودروهاي نو و سواري‌هاي مناسب استفاده شود.

عباس‌زاده در بخش ديگري از سخنان خود اضافه كرد: متأسفانه برخي از رانندگان سرويس‌هاي مدارس بيشتر از ظرفيت خودرو دانش‌آموز سوار مي‌كنند كه در اين باب نيز بهتر است نظارت‌ها دقيق انجام شده و در سوار و پياده كردن دانش‌آموزان دقت و نظارت بيشتري را معطوف كنيم.

وي بيان كرد: باور داريم سرويس مدارس تداوم فضاي آموزشي است و بهتر است در انتخاب رانندگان و تعيين صلاحيت آنها و حفظ سلامتي رانندگان پوشش و حفظ شئونات فعالان اين عرصه دقت بيشتري انجام شده تا گرفتاري‌هاي بعدي را شاهد نباشيم.

️نايب رئيس شوراي اسلامي شهر اردبيل وظيفه خطير معلمان را در ارتقاي نظام آموزشي و تربيتي يادآور شد و اظهار كرد: انتظار از مديران مدارس و والدين اين است تا فضا را به سمت استفاده از سرويس‌هاي رسمي و قانونمند ترغيب كنند تا جلوي برخي تخلفات احتمالي گرفته شود.

شورای شهر

سرویس مدارس رضایت خانواده ها را فراهم نمی آورددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up