• شناسه خبر : 7137
  • تاریخ انتشار : 19 خرداد 1398 - 11:42

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل گفت: توسعه شبکه و سیگنال رسانی در 90 درصد مناطق مرزی استان حل شده و یک هزار و 300 برنامه توسط جوانان اردبیلی تولید شده و در برگزاری نشست های آی.سی.تی فناوری ارتباطات و اطلاعات جزو استان های موفق کشور هستیم.

فناوری و تکنولوژی اینترنت رایانه

مجهز بودن یک هزار روستای اردبیل به اینترنت پرسرعت

به گزارش شهرخوان، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل گفت: ۱۰۰ درصد مناطق شهری و روستایی استان در حال حاضر از نسل سوم و چهارم تلفن همراه بهره مند هستند و اینترنت پرسرعت برای بیش از یک هزار روستای استان مهیا شده است.

بهروز رزمی در دیدار با برخی کارکنان اداره ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل اظهار داشت: در 2 سال گذشته بیش از 430 میلیارد تومان در حوزه زیرساخت ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان سرمایه گذاری شده است.

وی با اشاره به اجرای 4 فاز پروژه شبکه ملی اطلاعات بیان کرد: توسعه زیرساخت ها و ایجاد آنان برای توسعه اشتغال و اقتصاد استان در دستور کار قرار گرفته و درصدد هستیم با همکاری دستگاه های مربوطه در این زمینه به تمامی اهداف خود دست یافته و مشکلات موجود در این زمینه را از سر راه برداریم.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل گفت: 100 درصد مناطق شهری و روستایی استان در حال حاضر از نسل سوم و چهارم تلفن همراه بهره مند هستند و اینترنت پرسرعت برای بیش از یک هزار روستای استان مهیا شده است و خوشبختانه اردبیل در تمامی این موارد جزو استان های رتبه برتر کشور است.

رزمی تصریح کرد: توسعه شبکه و سیگنال رسانی در 90 درصد مناطق مرزی استان حل شده و یک هزار و 300 برنامه توسط جوانان اردبیلی تولید شده و در برگزاری نشست های آی.سی.تی و برنامه های مربوط به فناوری ارتباطات و اطلاعات جزو استان های موفق کشور هستیم.

وی بیان کرد: با توجه به این که اشتغال زایی در این حوزه بسیار زودبازده است به همین دلیل باید به این امر اهمیت ویژه ای داده شود و در این زمینه ارائه تسهیلات نیز در دستور کار قرار گرفته است که امیدواریم بتوانیم با اقدامات انجام یافته در این زمینه موفق عمل کنیم.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up