• شناسه خبر : 12024
  • تاریخ انتشار : 11 شهریور 1398 - 01:31

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: به منظور تامین آب شرب در سفر اخیر مدیران بانکی کشور به اردبیل، اختصاص تسهیلات به میزان 160 میلیارد تومان برای آب شرب اردبیل و نمین پیش‌بینی شد.

صدیف بدری

به گزارش شهرخوان، سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از افزایش ردیف بودجه آب شرب اردبیل برای جمعیت ۸۳۰ هزار نفر تا سال ۱۴۲۵ خبر داد.

ردیف‌های بودجه تامین آب شرب نیازمند افزایش است

صدیف بدری در گفت‌وگو با خبرنگاران، اظهار داشت: با توجه به افزایش جمعیت، ردیف‌های بودجه تامین آب شرب نیز نیازمند افزایش است که برای جمعیت 830 هزار نفری افزایش ردیف بودجه ابلاغ شده است.

 

وی افزود: علاوه براین محدودیت‌هایی برای منابع آب شرب اردبیل وجود داشت که با بازنگری در بودجه تامین آب شرب از هر منبع مطمئن فنی تعریف شده و محدود به سد یامچی نیست.

اختصاص 700 میلیارد تومان اعتبار تملک دارایی در کشور برای آب شرب روستایی

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اختصاص 700 میلیارد تومان اعتبار تملک دارایی در کشور برای آب شرب روستایی گفت: سهم استان از این اعتبار 20 میلیارد تومان است.

بدری با بیان اینکه 40 درصد از این اعتبار تخصیص یافته و مابقی نیز در مراحل نهایی پرداخت اسناد خزانه است، افزود: همچنین به منظور تامین آب شرب در سفر اخیر مدیران بانکی کشور به اردبیل، اختصاص تسهیلات به میزان 160 میلیارد تومان برای آب شرب اردبیل و نمین پیش‌بینی شد.

وی با تاکید به اینکه از این میزان 120 میلیارد تومان مربوط به آب شرب اردبیل است، اظهار کرد: همچنین فاضلاب نمین تا پیش از این ردیف بودجه نداشت که این مشکل برطرف شده است.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی همچنین در مورد دستاورد جلسه اخیر با مدیران آب و فاضلاب کشور گفت: در این جلسه تخصیص اعتبار از محل صندوق توسعه ملی بررسی شد.

به گفته بدری تاکنون از محل صندوق توسعه ملی اعتباری برای آب و فاضلاب پیش‌بینی نشده بود که در مذاکراتی قرار شد قسط چهارم از بودجه سال 97 و همچنین بودجه 98 در ماه‌های آتی پرداخت شود.

وی سهم استان را از این اعتبارات 23 میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: مجموع اعتبارات جذب شده می‌تواند بخش قابل توجهی از مشکلات آبرسانی در شهرها و روستاها را برطرف کند.

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up