• شناسه خبر : 26474
  • تاریخ انتشار : 25 اردیبهشت 1399 - 06:44

شهردار اردبیل گفت: در اجرای پروژه‌ها بحث نظارت به صورت جدی مطرح است.

حمید لطف اللهیان
شهردار اردبیل گفت: شهرداری اردبیل نظام فنی و اجرایی قوی و توانمندی دارد که در اجرای پروژه‌ها بحث نظارت به صورت جدی مطرح است.
حمید لطف‌اللهیان ۲۵ اردیبهشت در جلسه رسمی شورای شهر اردبیل با تسلیت ایام سوگواری حضرت علی(ع) و لیالی قدر اظهار کرد: در این ایام کرونا مومنان با دعا به درگاه الهی گشایش و فرج جامعه اسلامی و ملت‌های آزادیخواه را از درگاه خداوند طلب کنند.
وی خاطرنشان کرد: شهرداری در قالب لایحه‌ای از شورای شهر درخواست کرده تا مصوبات شورای فنی و عمرانی شهرداری تهران به عنوان مرکزیت کلانشهرها در مجموعه شهرداری اردبیل نیز تسری یابد که این به منزله نادیده گرفتن قوانین و مقررات حاکم بر شهرداری‌ها نیست.
شهردار اردبیل افزود: در اجرای قانون تهیه و تدوین آئین‌نامه‌ها و شیوه‌نامه‌های اجرایی بسیار مهم به شمار می‌رود که قطعا این مصوبات کمک‌کار شهرداری‌هاست که شهرداری اردبیل نیز به دلیل قرار گرفتن در ردیف کلانشهرهای کشور سعی می‌کند از این شیوه‌نامه طراحی شده استفاده کند.
لطف‌اللهیان گفت: قرار شده در کنار عمل به ضوابط و روش‌های متعدد در حوزه شهرسازی، حقوقی و ملکی مصوبات شورای فنی و عمرانی شهرداری تهران نیز در کلانشهرها به عنوان یک الگو و معیار مورد توجه قرار گیرد که ما نیز سعی داریم همین روش و ایده را مدنظر قرار دهیم.
وی ادامه داد: در کنار بازنگری روش‌ها و بهبود فرآیندها در این زمینه ما بیشتر به پیشبرد کارها و هدفگذاری تعیین شده حرکت می‌کنیم و سعی داریم تا در کنار قوانین موجود از دستاورد کلانشهرها در راستای توسعه شهر اردبیل استفاده کنیم.
شهردار اردبیل بیان کرد: با شیوه‌نامه‌ای که در مجمع کلانشهرها به تصویب رسیده با هدف رسیدن به یک نقطه واحد سعی بر این است تا در حوزه نظارت و انتخاب پیمانکاران و شیوه‌نامه‌های اعمالی در این زمینه روش‌های جدید و درست بکارگیری شود تا با رفع ایرادات نقاط قوت مورد توجه قرار گیرد.
لطف‌اللهیان اظهار کرد: شهرداری اردبیل در حال حاضر از نظام فنی و اجرایی قوی و توانمند برخوردار است و به هیچ وجه این لایحه مغایرتی با اعمال قوانین و مقررات شهرداری‌ها ندارد بلکه به نوعی سعی بر انسجام کار و ایجاد وحدت رویه در عملیاتی کردن پروژه‌هاست.
وی افزود: این امر زمینه‌ای را فراهم می‌آورد تا بهبود روش‌ها و سلامت مجموعه شهرداری در حوزه عمرانی و فنی ارتقا یافته و یک توانمندی مناسب و مطلوبی را در پیشبرد کارها و رسیدن به اهداف تعیین شده شاهد باشیم.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up