• شناسه خبر : 27148
  • تاریخ انتشار : 06 خرداد 1399 - 11:21

مدیر کل امور عشایر استان اردبیل گفت: کوچ بهاره عشایر استان از روز دهم خرداد با رعایت پروتکلهای بهداشتی آغاز و تا هفدهم خردادماه به مدت ۸ روز ادامه خواهد داشت.

زن عشایر

معرفت آذری اظهار داشت:با بررسی پوشش گیاهی مناطق و با تصمیم کارشناسان منابع طبیعی و امور عشایری از روز  دهم خرداد تا هفدهم خردادماه به مدت ۸ روز بعنوان تقویم کوچ بهاره عشایر استان اردبیل مشخص شد.

وی افزود: برای تسهیل در روند کوچ بهاره هماهنگی های لازم با تمامی دستگاههای مرتبط از جمله نیروی انتظامی، پایانه های حمل و نقل، دانشگاه علوم پزشکی، آبفای روستایی، سازمان صمت، جهاد کشاورزی، دامپزشکی، منابع طبیعی، آموزش پرورش، هلال احمر و صندوق بیمه کشاورزی برای ارائه خدمات بهتر به عشایر انجام شده است.

مدیر کل امور عشایر استان اردبیل با اشاره به اینکه دفترچه عشایری بعنوان شناسنامه عشایر کوچنده محسوب می شود، گفت: تعداد دام‌های جابجا شده در زمان کوچ با توجه به تعداد دام‌های مندرج در دفترچه ویژه عشایر خواهد بود و لازم است عشایر هنگام کوچ دفترچه‌های خود را همراه داشته باشند.

آذری با بیان اینکه امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا، کوچ عشایر با تدابیر کرونایی انجام می شود، تصریح کرد: علاوه بر اینکه  کارشناسان اداره در زمان کوچ بسته های بهداشتی پیشگیری از کرونا و آب معدنی بین عشایر پخش می کنند، رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی نیز توسط این عزیزان ضروری است.

مدیر کل امور عشایر استان اردبیل با تاکید بر این اینکه کوچ بهاره امسال بصورت ماشینی انجام شود، تصریح کرد: عشایر  از کوچه شبانه، عبور از راههای پرخطر و اتراق در کنار رودخانه ها و مسیرهای سیل پرهیز کنند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up