• شناسه خبر : 28182
  • تاریخ انتشار : 19 خرداد 1399 - 05:54

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: بودجه استان اردبیل در سال جاری نسبت به سال گذشته ۱۳.۲ درصد رشد نشان می‌دهد.

داوود شایقی

 

داود شایقی در جلسه کمیته جذب و برنامه‌ریزی اعتبارات پروژه‌های عمرانی پارس‌آباد افزود: بودجه استان اردبیل در سال جاری نسبت به سال گذشته ۱۳.۲ درصد رشد نشان می‌دهد.

جمعیت مهم‌ترین شاخص در توزیع و ابلاغ اعتبارات

وی با بیان اینکه مهم‌ترین شاخص در توزیع و ابلاغ اعتبارات شاخص جمعیت می‌باشد، اظهارداشت: در سال گذشته نیز بر اساس شاخص جمعیتی بودجه کشور در بین استان‌ها توزیع شد که ما حتی بیشتر از سهم جمعیتی خود تخصیص منابع را به استان شاهد بودیم.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: سالانه بودجه استانی با حضور اعضای شورای برنامه‌ریزی استان و مدیران ۲۲ دستگاه اجرایی و ۲ نماینده استان در مجلس به عنوان عضو ناظر توزیع می‌شود تا در شهرستان‌ها نیز با اولویت تکمیل پروژه‌ها این منابع در بین دستگاه‌های مختلف اجرایی توزیع و تقسیم شود.

شایقی بیان کرد: بخش دوم بودجه‌های اختصاص یافته مربوط به بودجه ملی است که ۴۹ پروژه عمرانی ملی در استان اردبیل در اولویت تکمیل قرار دارد.

وی گفت: مجموع اعتباراتی که سالانه به استان براساس شاخص جمعیتی اختصاص می‌یابد، ۷۰۰ تا ۸۰۰ میلیارد تومان است که تا پایان سال ۴۰ تا ۵۰ درصد این منابع تخصیص یافته و در اختیار دستگاه‌های اجرایی قرار می‌گیرد.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل افزود: با این بودجه‌های اندک و محدود نمی‌توان کاری از پیش برد و از همین روی برای توسعه استان جذب اعتبارات ملی در اولویت مدیران دستگاه‌های اجرایی قرار گرفته تا زمینه تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام نظیر راه‌آهن، توسعه بزرگراه‌ها، تکمیل سدها و پروژه‌های حوزه آب و خاک در اولویت قرار گیرد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up