• شناسه خبر : 32514
  • تاریخ انتشار : 09 مرداد 1399 - 01:41

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: شهرداری باید تمام حق و حقوق پادگان و مالکان باغ شریعت را پرداخت کند.

پروژه عمرانی
علی نیکزاد در نشست با اعضای شورای شهر اردبیل اظهار کرد: ما به عهد خود در برگزاری نشست با اعضای شورای شهر وفا کردیم و امیدواریم این جلسات با تلاش و پیگیری مجمع نمایندگان و اعضای شورای شهر به صورت مرتب برگزار شود تا نتایج خوبی را شاهد باشیم.
وی خاطرنشان کرد: بنده به عمران شهری اعتقاد راسخ دارم و زمان عهده‌داری مسئولیت استانداری اردبیل یک تنه و با جذب اعتبارات دولتی بدون اینکه شورا و شهرداری ریالی پرداخت کند، پل‌های روگذر اردبیل را تکمیل و تحویل دادیم.
مجموعه استانداری و مدیران استان باید تعامل خوبی را با شورا و شهرداری داشته باشند
نائب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجموعه استانداری و مدیران استان باید تعامل خوبی را با شورا و شهرداری داشته باشندشهرداری باید تمام حق و حقوق پادگان و مالکان باغ شریعت را پرداخت کند، گفت: دولت از کمک به فصل عمران شهری متضرر نخواهد شد و ما در مجلس سعی داریم تا به هر شکل ممکن قوانین و مقررات را به نفع توسعه شهری که ملموس به نظر می‌رسد، به پیش ببریم.
نیکزاد با اظهار تاسف از شهرفروشی در برخی از مدیریت شهرداری‌ها به ویژه شهرداری تهران افزود: همه باید هزینه شهرنشینی را پرداخت کنند چرا که اگر این کار انجام نشود شهرداری نمی‌تواند خدمات خود را توسعه داده و به خوبی به سرانجام برساند.
وی ادامه داد: همه شهروندان باید این هزینه را با تمایل و رضایت کامل پرداخت کنند و در کنار آن شهرداری‌ها نیز به درآمد پایدار و هزینه‌کرد درس در طرح‌ها و پروژه‌های عمران شهری دقت بیشتری داشته باشند.
نمایندگان اردبیل مصمم هستند تا در این دوره پادگان و باغ شریعت را تعیین تکلیف کنند
نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: نمایندگان اردبیل مصمم هستند تا در این دوره پادگان و باغ شریعت را تعیین تکلیف کنند که البته سهم ۳۵ درصدی ارتش پرداخت خواهد شد و مقام معظم رهبری با حساسیت بیشتر روی املاک نیروهای مسلح اجازه نمی‌دهند تا حق و حقوقی در این زمینه نادیده گرفته شود.
نیکزاد ضرورت احیای این دو مجموعه را به عنوان فضای تنفسی شهر یادآور شد و تصریح کرد: شهرداری باید تمام حق و حقوق پادگان و مالکان باغ شریعت را پرداخت کند تا با تصاحب هر دو منطقه فضاهای عمومی و گردشگری شکل گیرد.
وی به پرداخت بدهی دولت برای قرارگاه خاتم‌الانبیاء اشاره و اظهار کرد: در قبال این پیگیری‌ها قرار شد قرارگاه خاتم‌الانبیاء به ارزش ۵۰۰ میلیارد تومان در اردبیل سرمایه‌گذاری کند که شورای شهر باید طرح‌های پیشنهادی را مصوب کند تا از طریق تهاتر و ۳۰ درصد مبلغ نقد این طرح‌ها اجرایی و عملیاتی شود.
ساخت و ساز بالای اردبیل به رغم وضعیت رکود در کشور
نائب رئیس مجلس شورای اسلامی ساخت و ساز در شهر اردبیل را به رغم وضعیت رکود در کشور از میانگین کشوری بالا اعلام کرد و افزود: شهرداری باید عدالت توسعه‌ای را در تمام مناطق شهر رعایت کند تا اسباب گلایه و تکدر خاطر حاشیه‌نشینان فراهم نیاید.
نیکزاد خواسته به حق ساکنان این مناطق را در برخورداری از نیازهای اولیه یادآور شد و بیان کرد: در حوزه بازآفرینی شهری قرار است طرح‌های خوبی نیز در مناطق حاشیه شهر اردبیل اجرا شود که با دستور معاون وزیر راه و شهرسازی ۳ هزار واحد نیز در اردبیل بهسازی خواهد شد.
هیچ اختلافی بین نمایندگان استان وجود ندارد
وی خاطرنشان کرد: هیچ اختلافی بین نمایندگان استان وجود ندارد و ما با اتحاد و غنیمت شمردن فرصت اندک خدمت کارها را به پیش می‌بریم و امیدواریم شورا و شهرداری طرح‌های پیشنهادی خود را ارائه کنند.
نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی از حذف کمیسیون ماده ۱۰۰ و ماده پنج به دنبال دستور رئیس قوه قضائیه خبر داد و گفت: این کار به خاطر برخی تخلفات و نارسائی‌ها در این کمیسیون‌ها اتفاق می‌افتد در حالی که انتظار شفاف‌سازی عملکرد در این حوزه را داریم.
طرح‌های مصوب مشارکتی به درستی اجرا شود
نیکزاد همچنین ضرورت حمایت از سرمایه‌گذاران را یادآور شد و تصریح کرد: در کنار حمایت از سرمایه‌گذاران باید طرح‌های مصوب مشارکتی به درستی اجرا شود که بنده از ساخت هتل پنج ستاره در اردبیل حمایت می‌کنم ولی اگر این مجموعه ساخته نشود اقدام متولیان امر را یک رانت‌خواری محسوب خواهیم کرد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up