• شناسه خبر : 44523
  • تاریخ انتشار : 05 دی 1399 - 10:15

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل گفت: استان اردبیل با داشتن مهندسان و نیروهای متخصص، این آمادگی را دارد که در بازسازی مناطق آزاد شده آذربایجان سرمایه گذاری کند.

بهروز ندایی

 بهروز ندائی  اظهار داشت: استان اردبیل با داشتن مهندسان و نیروهای متخصص، این آمادگی را دارد که در بازسازی مناطق آزاد شده آذربایجان سرمایه گذاری کند.

وی به مرز مشترک این مناطق با منطقه مغان و اقدامات انجام گرفته برای ایجاد شهرک صنعتی مشترک با آذربایجان در مغان اشاره کرد و افزود:  این برنامه در راستای تقویت ارتباطات دو کشور بسیار با اهمیت است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل بیان کرد: ایران با آذربایجان هم مرز و دارای ارتباطی مستحکم از گذشته بوده که این ارتباط روز به روز تقویت می‌شود.

ندایی افزود: در مناطقی که بعد از مناقشه آذربایجان و ارمنستان در قره باغ آزاد شد، ایران در این مناطق دو سد مشترک با آذربایجان دارد که خداآفرین و قیز قلعه سی عناوین این سدها هستند.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه هزینه اجرای آن را ایران پرداخت کرده، براساس توافق، آذربایجان متعهد شده حق و حقوق خود را پرداخت و از آب این سدها برداشت کند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل بیان کرد: این موضوع ارتباط خوبی را بین ایران و آذربایجان موجب شده و ارتباطات قبلی هم با آذربایجان تقویت می‌شود.

ندائی با بیان اینکه ایران و آذربایجان از نظر دینی و فرهنگی با هم دوست و برادر هستند، افزود: این ارتباطی که از گذشته بین این دو کشور وجود داشته، قطعا با اتمام کرونا بیشتر می‌شود.

وی بیان کرد: تنها نگرانی ما در مناطق آزاد شده است که کشورهای دیگر در این مناطق دخالت نکنند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up