• شناسه خبر : 45695
  • تاریخ انتشار : 22 دی 1399 - 06:02

استاندار اردیبل گفت: جهش خوبی در خصوص بودجه راه در استان اتفاق افتاده است.

اکبر بهنامجو

اکبر ‌بهنام‌ جو در حاشیه آغاز عملیات اجرایی پروژه چهار بانده کردن پارس ‌آباد به مشگین ‌شهر اظهار داشت: آغاز اجرای عملیات راهسازی نشان می ‌دهد مسئولان در این راستا تلاش خوبی کرده ‌اند و جهش خوبی در خصوص بودجه راه در استان اتفاق افتاده است.

وی با بیان اینکه در سه سال اخیر بر اساس آمارها بودجه ‌های دولتی ۱۵ الی ۱۶ درصد بیشتر افزایش نداشته، افزود: در سال گذشته بودجه این منطقه در بخش راه شش میلیارد تومان بود که امسال با رشد بالغ بر هشت برابری ، ۴۰ میلیارد تومان شده است و همچنین بودجه فصل راه استان ۳۰۰ درصد افزایش داشته است.

استاندار اردبیل بیان کرد: در دهه فجر با همکاری مسئولان حوزه راه استان، سوم خرداد و هفته دولت فاز های مختلف این مسیر به بهره برداری می ‌رسد.

بهنام‌ جو پس از این مراسم از پروژه تصفیه خانه فاضلاب شهر پارس ‌آباد بازدید کرد و افزود: با انجام پیگیری ‌های لازم و تأمین اعتبار تصفیه خانه فاضلاب پارس ‌آباد سال ۱۴۰۰ به پایان می ‌رسد.

وی این تصفیه خانه را یکی از مطالبات اساسی مردم شهرستان پارس آباد دانست و گفت: بوی تعفن فاضلاب و تخریب اکوسیستم منطقه نارضایتی و اعتراضات افکار عمومی را در پی داشته است.

استاندار اردبیل با بیان اینکه برای این پروژه ۴۴ میلیارد تومان قرارداد بسته شده است، گفت: ۱۶ میلیارد برای امسال اعتبار مصوب داریم که ۱۰۰ درصد تخصیص آن از سازمان آب و فاضلاب اخذ شده است.

بهنام‌ جو بر توجه ویژه به پروژه ‌های آب و فاضلاب در کشور اشاره کرده و گفت: شهرستان پارس ‌آباد جز ۴ شهر کشور است که تصفیه خانه فاضلاب آن مورد تأکید ویژه وزارتخانه قرارگرفته و برنامه ‌ریزی به گونه ‌ای انجام شده تا پایان ۱۴۰۰ این پروژه به پایان برسد.

وی از خرید های خارجی این تصفیه خانه خبر داد و گفت: ظرفیت این تصفیه خانه در روز ۲۹ هزار متر مکعب است که برای جمعیتی معادل ۲۰۷ هزار نفر طراحی و در آینده مورد بهره‌ برداری خواهد گرفت.

استاندار اردبیل همچنین از پیگیری حل مشکل آب شرب شهرهای اسلام ‌آباد و مغانسر نیز خبر داد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up