• شناسه خبر : 5680
  • تاریخ انتشار : 11 اردیبهشت 1398 - 09:28

معاون بازآفرینی شهری و مسکن راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: امسال طرح بازآفرینی ۳ شهر اردبیل ، پارس آباد و مشگین شهر با ۳۹۳ میلیارد ریال اعتبارات لازم عملیاتی می شود.

تخریب بافت فرسوده
به گزارش شهرخوان، معاون بازآفرینی شهری و مسکن راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: امسال طرح بازآفرینی ۳ شهر اردبیل ، پارس آباد و مشگین شهر با ابلاغ اعتبارات لازم عملیاتی می شود.

شهرام باباخانی در گفت و گو با خبرنگاران افزود: با توجه به ابلاغ موافقتنامه بازآفرینی شهری استان اردبیل با ۳۹۳ میلیارد ریال اعتبار در اواخر سال ۹۷ مقرر شد در سه شهرستان اردبیل، پارس آباد و مشگین شهر باز آفرینی شهری پروژه ها در قالب روبنای ساختمان ها و بهسازی معابر و توانمندسازی اجرایی شود.

بازآفرینی ۴۰ محله فرسوده تا سال ۱۴۰۰

وی اظهار داشت: فراهم نمودن شرایط برای بالا بردن سطح زندگی در محلات فرسوده از سیاست های بازآفرینی شهری است و بر این اساس ۴۰ محله این شهرها تا سال ۱۴۰۰ در دستور کار احیا قرار گرفته و طرح جامع استانی در این زمینه نهایی شده است.

معاون بازآفرینی شهری و مسکن راه و شهرسازی استان اردبیل افزود: مباحث بازآفرینی و پروژه‌ های تعریف شده در استان به فراخور نیاز پیش رفته و در حال حاضر پروژه ‌های بازآفرینی سال ۹۷ در حال نهایی شدن است.

وی با اشاره به میزان هماهنگی وضع اجتماعی و فرهنگی محله ‌ها با پروژه ‌های بازآفرینی اضافه کرد: وضعیت اجتماعی و فرهنگی هر شهر با دیگری متفاوت است و عموما در بافت ‌های تاریخی به دلیل نبود اعتماد به سیستم استقبال چندانی از پروژه ‌های جدید دیده نمی شود.

باباخانی بیان کرد: هر محله دارای قوانین منحصر به خود است و چون زمین ‌های خالی برای پروژه وجود ندارد نمی‌ توان پروژه‌ های هم شکلی را برای بافت ‌های قدیمی ایجاد کرد.

بافت فرسوده

معاون بازآفرینی شهری راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: معمولا از مسائل فرهنگی چندان استقبالی نمی‌ شود ، همچنین درباره تعریض خیابان ‌ها و کوچه‌ ها مقاومت وجود دارد و امیدواریم با هماهنگی دستگاه‌ های دیگر این قبیل مشکلات حل شوند.

وی اضافه کرد: در شهرهای مشگین شهر ، پارس‌ آباد ، خلخال ، گرمی و اردبیل محله ‌های هدف شناسایی شدند و ۱۱ پروژه مشارکتی به صورت آماده سازی، ساخت واحدهای مسکونی و تجاری و خدماتی در دستور کار اس و برای اجرای آن ۲ هزار میلیار ریال اعتبار پیش بینی شده است .
تاکنون بیش از هزار هکتار بافت فرسوده و ناکارآمد در استان اردبیل شناسایی شده است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up