• شناسه خبر : 63902
  • تاریخ انتشار : 16 اسفند 1400 - 03:17

نائب رئیس شورای اسلامی شهر اردبیل اظهار کرد: شورا و شهرداری برنامه محور در حوزه های مختلف عمل خواهد کرد تا به دور از موازی کاری در قالب سند جامع حمل و نقل و شهرسازی بتوانیم کارها و برنامه های تعریف شده را به پیش ببریم.

میرمحمد سیدهاشمی: برنامه محوری را فدای نگاه مقطعی نکرده ایم

برنامه محوری اولویت بودجه بندی بوده است

به گزارش شهرخوان، نائب رئیس شورای اسلامی شهر اردبیل گفت: بودجه عمرانی شهرداری اردبیل در سال آینده با یک جهش 72 درصدی نسبت به سال جاری روبروست.

میرمحمد سیدهاشمی در جلسه رسمی شورای شهر اردبیل اظهار کرد: بودجه پیشنهادی شهرداری برای سال آینده 1400 میلیارد تومان بوده که ما در 27 جلسه کارشناسی با حضور مدیران مناطق، سازمان ها و معاونین شهرداری جز به جز لایحه را با دقت و ظرافت کامل مورد بررسی قرار دادیم.

وی تحقق مطالبات مردمی را فصل الخطاب شورا در بررسی لایحه بودجه 1401 اعلام و خاطرنشان کرد: هدف ما تامین رفاه مردم و توجه به آسایش و آرامش آنهاست که در کمیسیون ها بند به بند لایحه مورد بررسی قرار گرفت تا در نهایت پیشنهاد شهرداری در بودجه 1400 میلیارد تومانی به تصویب رسید.

نائب رئیس شورای شهر اردبیل گفت: بودجه شهرداری در سال جاری 855 میلیارد تومان بوده که این رقم با رشد 64 درصدی به 1400 میلیارد تومان افزایش یافته که مهمترین شاخصه این لایحه افزایش بودجه عمرانی تا 72 درصد است.

سیدهاشمی بیان کرد: 39 درصد بودجه سال آینده جاری و 61 درصد عمرانی است و شورا و شهرداری روی پروژه های عمرانی و خدمات رسانی مصر و مصمم هستند.

وی افزود: باید این منابع درست هزینه شده تا ما در پایان سال تحقق تمام برنامه های تدارک دیده شده را شاهد باشیم.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر اردبیل افزایش 50 درصدی بودجه حوزه فرهنگی و اجتماعی را یادآور شد و گفت: در بررسی بودجه سازمان فرهنگی – ورزشی اعضای شورای شهر با حساسیت و جدیت کار را به پیش بردند تا ارتقای فرهنگ عمومی و توجه به موضوعات مرتبط در این بخش را بیش از گذشته شاهد باشیم.

برنامه های ورزشی 10 میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته شده است

سیدهاشمی اضافه کرد: برای برنامه های ورزشی 10 میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته شده است که بیش از 4 تا 5 میلیارد تومان این منابع مختص فوتبال بزرگسالان و حمایت از مدرسه فوتبال است که در عمر شورا و شهرداری تخصیص این منابع بی سابقه است.

وی با تاکید بر ضرورت الکترونیکی کردن ارائه خدمات شهرداری با هدف جلوگیری از فساد و شفاف سازی امور گفت: برای توسعه شهرداری الکترونیکی 25 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر اردبیل افزود: در بحث هوشمندسازی کنترل ترافیک و حوزه حمل و نقل 80 درصد افزایش اعتبارات لحاظ شده و ما به سرعت مرکز کنترل ترافیک را با 25 میلیارد تومان راه اندازی می کنیم که پیش پرداخت این پروژه انجام شده است.

سیدهاشمی نگاه برنامه محور شورا را بر همه حوزه ها یادآور شد و بیان کرد: برای مدیریت پسماند با رشد 200 درصدی منابع خوبی پیش بینی شده تا با هزینه 24 میلیارد تومانی بتوان اهداف و برنامه ها را در این حوزه تحقق بخشید.

افزایش 200 درصدی در خرید ماشین آلات شهرداری

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر اردبیل افزایش 200 درصدی در خرید ماشین آلات شهرداری، رشد 113 درصدی در اجرای طرح های هدایت آب های سطحی، رشد 100 درصدی اعتبارات در توسعه زیرساخت های عبور و مرور شهری، جهش 300 درصدی در توسعه زیرساخت های فرهنگی، رشد 203 درصدی در تجهیز، نگهداری و توسعه ناوگان حمل و نقل شهری را از مصوبات مهم شورای شهر در لایحه بودجه 1401 اعلام کرد.

سیدهاشمی به ممنوعیت استقراض شهرداری همچنین تامین 50 میلیارد تومان اعتبار عمرانی برای هر یک از مناطق شهری اردبیل اشاره کرد و گفت: سعی مان بر این خواهد بود تا با نظارت مستمر و دقیق تحقق بودجه 1401 را به عینه شاهد باشیم.

وی با بیان اینکه ریز لایحه بودجه 1401 در اختیار رسانه ها قرار می گیرد، افزود: در حمایت از رسانه ها و امر تبلیغات 6 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده تا با برنامه ریزی روابط عمومی شورا و شهرداری این کار به انجام برسد.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر اردبیل توجه به بازگشایی خیابان ها و معابر، تکمیل پل های سطح شهر نظیر پل قدس، بسیج، حافظ و … و عملیاتی کردن طرح های جامع حمل و نقل را از دیگر رویکردهای بودجه 1401 اعلام کرد.

وی خاطرنشان کرد: ما سعی کردیم برای هر منطقه راهبرد اجرایی و نظارتی دقیق طراحی کنیم که در یک منطقه نهضت آسفالت ریزی و در منطقه ای دیگر توسعه سرویس های بهداشتی و یا توسعه فضای سبز مدنظر است.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر اردبیل از اختصاص 10 میلیارد تومان اعتبار برای لایروبی و بهسازی رودخانه بالیقلو و 6 میلیارد تومان برای اصلاح مبلمان شهری و احداث پارک ها خبر داد و بیان کرد: انتقال بازار آهن فروشان و سایر مشاغل مزاحم در اولویت شهرداری در سال آینده خواهد بود.

سیدهاشمی گفت: از محل فروش املاک شهرداری ریالی صرف بودجه جاری نخواهد شد و تلاش بر تقویت سرمایه گذاری و تبدیل به احسن این فرآیند است.

وی در پایان اظهار کرد: بودجه سال 1401 با خرد جمعی و با دقت تمام مورد بررسی و تصویب قرار گرفته و این کار تیمی نتایج مناسبی را در توسعه و عمران پایدار شهری به همراه خواهد داشت.

شورا

برنامه محوری را فدای نگاه مقطعی نکرده ایمدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up