• شناسه خبر : 64985
  • تاریخ انتشار : 08 اردیبهشت 1401 - 02:00

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل گفت: کمیته فنی سرمایه‌گذاری باید در مورد نیاز‌های شهرستان‌ها در حوزه سرمایه‌گذاری گردشگری تصمیم‌گیری کند و مشخص شود که کدام کاربری‌ها در هر شهرستان نیاز است و کدام کاربری‌ها به اندازه کافی وجود دارد.

گردشگری

نادر فلاحی گفت: لازم است کمیته فنی سرمایه‌گذاری در بحث اراضی ملی و واگذاری زمین به سرمایه‌گذاران حدنصاب مشخص کند و براساس این حدنصاب مجوز صادر شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل در جلسه کمیته فنی سرمایه‌گذاری گفت: کمیته فنی سرمایه‌گذاری باید در مورد نیاز‌های شهرستان‌ها در حوزه سرمایه‌گذاری گردشگری تصمیم‌گیری کند و مشخص شود که کدام کاربری‌ها در هر شهرستان نیاز است و کدام کاربری‌ها به اندازه کافی وجود دارد.

فلاحی طرح‌های دارای نوآوری را مقدم دانست و گفت: مطالعه طرح جامع گردشگری شورگل در این جلسه کمیته فنی تصویب شد و طبق دستور استاندار و با محوریت معاونت عمرانی استانداری مطالعه طرح جامع گردشگری این منطقه آغاز می‌شود.

او با اشاره به لزوم وجود پیوست فرهنگی در پروژه‌های گردشگری، گفت:لازم است که کمیته فنی و معاونت سرمایه‌گذاری در مرحله صدور موافقت اصولی برای هر پروژه از سرمایه‌گذار پیوست فرهنگی و صنایع‌دستی درخواست کند تا کمکی برای رونق صنایع دستی استان باشد.

در این جلسه ۱۲ طرح پیشنهادی از سوی سرمایه‌گذاران مورد بررسی قرار گرفت که از آن میان با اجرای ۹ طرح موافقت و تصویب سه طرح دیگر به تغییرات و بررسی مجدد در جلسه آینده منوط شد.

https://shahrkhan.irدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up