• شناسه خبر : 65606
  • تاریخ انتشار : 02 خرداد 1401 - 01:43

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: دریافت مالیات از تولید امری نامناسب است و باید از عایدی سرمایه مالیات گرفته شود چرا که با اصلاح تعرفه‌ها می‌توان در ابعاد مختلف تقویت نظام اقتصادی کارآمد را شاهد بود و رویه غلط ارز ترجیحی را ساماندهی کرد.

مجلس

ولی اسماعیلی اظهار داشت: زمان جراحی اقتصادی در بهترین شرایط ممکن قرار دارد و در هر صورت هزینه‌بر است و هزینه‌های اقتصادی، سیاسی و اجتماعی در برخواهد داشت اما در هر صورت باید این طرح اجرا می‌شد که باید با حمایت همه دستگاه‌های اجرایی توسعه متوازن و برقراری عدالت را در جامعه محقق کنیم.

وی بیان کرد: توزیع عادلانه یارانه‌ها و توجه به سرمایه‌گذاری در حوزه اقتصادی با کاهش فقر و آثار آن در جامعه یکی از مواردی است که با جدیت پیگیری می‌کنیم و با توجه به جسارت ستودنی دولت در این زمینه درصدد هستیم تا در هشت گام مشکلات و نارسایی‌ سال‌های گذشته و رانت‌خواران را از سر راه برداریم.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: این طرح باید از مقطعی شروع می‌شد و اجرای آن نباید امروز و فردا می‌شد چرا که ادامه این طرح با اصلاح ساختارهای بانکی، بیمه‌ای و مالیاتی از اهم مواردی است که برای به دست آوردن یک اقتصاد سالم و رقابتی در سطح کشور باید ادامه‌دار باشد.

اسماعیلی ادامه داد: تصویب مردمی‌سازی یارانه‌ها برای شکست انحصارات اولویت اساسی است و درصدد هستیم رویه غلط ارز ترجیحی در کشور را از بین ببریم و گام‌های عملی در تقویت نظام اقتصادی به دور از تبعیض و توسعه متوازن باشد که به همین منظور باید اقدامات لازم در این زمینه انجام یابد و بتوانیم شاهد دستیابی به عدالت اقتصادی باشیم.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up