• شناسه خبر : 67568
  • تاریخ انتشار : 10 شهریور 1401 - 03:11

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اردبیل گفت: طرح ویژه اقتصاد روستایی با هدف توانمندسازی ساکنان مناطق روستایی استان تهیه و تدوین شده است.

سموم کشاورزی

یاسر عبداللهی  گفت: در قالب این طرح ویژه تلاش می کنیم تا جایگاه تولید در روستاها احیا شده و با مهاجرت معکوس به تقویت ارزش افزوده تولید در روستاها و آبادی ها کمک کنیم.

وی پرداختی بانک کشاورزی را در یک سال دولت سیزدهم به سرمایه گذاران بخش خصوصی و کارآفرینان ۱۸ هزار میلیارد تومان اعلام و خاطرنشان کرد: این میزان تسهیلات پرداختی نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۵ درصد رشد نشان می دهد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اردبیل افزود: عمده پرداخت تسهیلات بانک کشاورزی برای فعالان بخش زراعت، باغ و دام بوده که بیش از ۳ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان از منابع را شامل می شود.

عبداللهی ادامه داد: در بخش صنعت نیز پرداختی تسهیلات ۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان بوده که به افزایش ظرفیت اشتغال در واحدهای تولیدی کمک کرده است.

وی بیان کرد: بیش از ۱۳ درصد اشتغال استان در بخش کشاورزی، ۲۶ درصد در بخش صنعت و ۴۲ درصد نیز در بخش خدمات است که اشتغال بخش کشاورزی در استان اردبیل دو برابر میانگین کشوری است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up