• شناسه خبر : 69864
  • تاریخ انتشار : 04 دی 1401 - 12:51

عضو شورای شهر اردبیل با اشاره به اینکه هیچ تغییراتی زیربنایی و توسعه عمرانی در حاشیه شهر دیده نمی شود، گفت: یکی از زمینه های رشد این مناطق بازگشایی معابر است تا از بن بست خارج شوند.

ابراهیم صفری: هیچ تغییری در حاشیه شهر دیده نمی شود

به گزارش شهرخوان، ابراهیم صفری در پنجاه و پنجمین جلسه رسمی شورای شهر اردبیل با تشکر از اقدامات جهادی شهردار اردبیل در خصوص بازگشایی تعدادی از معابر در هسته مرکزی شهر و توافق هایی که در این محدوده با هدف کاهش ترافیک انجام گرفته شده است، افزود: بعد از بازگشایی ۱۸ متری سلمان آباد در سال ۸۲ در منطقه ۴ هیچ تعریض و بازگشایی صورت نگرفته است.

این عضو شورا گفت: تقریبا دو سال است که به بازگشایی حداقل یک خیابان در منطقه ۴ درخواست کردیم اما متاسفانه هیچ اقدامی را در این خصوص شاهد نیستیم. از شهردار جهادی اردبیل درخواست داریم نسبت به بازگشایی این مناطق نیز اقدام کند.

عضو شورای اسلامی شهر اردبیل با بیان اینکه بیش از یک دهه است در مناطق حاشیه شهر و مناطق کمتر توسعه یافته هیچ تغییراتی زیربنایی و توسعه عمرانی نشده است؛ گفت: خوشبختانه به همت و تلاش شهردار جهادی اردبیل امسال زیرسازی و آسفالت ریزی در این مناطق انجام شد که این عملیات نسبت به هرسال افزایش یافته است.

عضو شورای شهر اردبیل همچنین با تاکید بر تعیین تکلیف زمین هایی که سالهاست بلاتکلیف مانده اند از جمله زمینهای متعلق به آموزش پرورش، بهداشت و درمان و ورزش؛ بیان کرد: در سالهای اخیر در محدوده آرامستان میراشرف اداره بهداشت و درمان بیش از ۲ هزار مترمربع زمین داشت که متاسفانه این زمینها قطعه بندی شده و بفروش رسیده است.

صفری گفت: اخیرا هم 500 مترباقی مانده و هرکسی شبانه اقدام به ساخت کرده اند و وقتی برای گرفتن انشعاب آب و گاز و برق به شهرداری مراجعه می کنند با مشکل روبه رو هستند.نه شهرداری حقوقش را می تواند بگیرد نه مشکل آنها حل می شود.

وی در مورد رفع مشکل در زمینه صدور پروانه ساخت زمینهای مشاع که مثلا اشخاصی بصورت دونفره یک قطعه زمین خریده اند و بین خود تفکیک کرده اند اشاره کرد و گفت: زمانی که نفر اول برای اخذ پروانه به شهرداری مراجعه میکندبایستی هزینه پروانه نفر دوم را هم پرداخت کند و ناچارا چون نمی توانند ان هزینه را پرداخت کند بصورت غیرقانونی احداث میکند و این امر منجر به شکایت و درگیری و … می شود.

رئیس کمیسیون حقوقی و امور ایثارگران شورای شهر اردبیل تصریح کرد:گاها تعدادی از همکاران ما که سالهای سال است در شهرداری خدمت کرده اند و بازنشسته شده اند به ما مراجعه می کنند و درخواست اشتغال فرزندانشان را دارند که از شهردار محترم خواهشمندیم در زمان جذب نیرو، جذب فرزاندان این همکاران را نیز مورد توجه قرار دهد.

وی همچنین با بیان اینکه اقدام شهردار اردبیل در خصوص فاضلاب مناطق کم برخوردار و کمتر توسعه یافته و همکاری با اب و فاضلاب یک اقدام شایسته و قابل تقدیر است؛ افزود: مشکلاتی از سوی شهروندان مطرح میشود که بعضی از شهروندان جهت وصل به انشعاب اب و فاضلاب به اداره اب و فاضلاب مراجعه می کنند که در نهایت به کمیسیون ماده ۱۰۰ ارجاع داده میشود و چون این ساختمانها در مناطق کم برخوردار بدون پروانه احداث شده است و مجبور به پرداخت جریمه و تخریب هستند لذا نمیتوانند به شبکه فاضلاب وصل شوند که خواهشمندم مشکل این شهروندان نیز مرتفع شود.

ابراهیم صفری با اشاره به ترافیک سلمان آباد بعنوان یک معضل جدی افزود: مردم این منطقه با مشکل روبه رو هستند و لازم است برای کاهش ترافیک نیز اقدامی شود.

عضو شورای شهر اردبیل به بازگشایی سیدصدرالدین اشاره کرد و گفت این بازگشایی با همکاری مسکن و شهرسازی در حال انجام است و نیاز به همکاری شهرداری است تا ترافیک آن منطقه کاهش یابد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up