• شناسه خبر : 26324
  • تاریخ انتشار : 23 اردیبهشت 1399 - 04:35

نماینده مردم اردبیل در مجلس گفت: درباره بازار مسکن بارها هشدارهای لازم را به دولتمردان دادیم ولی کو گوش شنوا؛ نتایج آن عدم شنوایی را امروز درو می‌کنیم.

صدیف بدری
 صدیف بدری نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود خطاب به رئیس‌جمهور اظهار داشت: در روزهایی که کرونا آرامش را از جامعه‌مان ربوده و اقتصاد خانواده‌ها را مختل کرده و کسب و کار آنها را از رونق انداخته است دولت نشان داده که در تامین کالاهای اساسی، مسکن و خودرو بازار را رها کرده است.
وی افزود: درباره بازار مسکن بارها هشدارهای لازم را به دولتمردان دادیم ولی کو گوش شنوا؛ نتایج آن عدم شنوایی را امروز درو می‌کنیم.
 نماینده مردم اردبیل تصریح کرد: ‌هزینه تمام شده مسکن و عافیت طلبی بانک‌ها باعث شده مسکن به افزایش قیمت خود ادامه دهد و خانه‌دار شدن برای خانوارهای ایرانی فراتر از رویا شده است ضمن اینکه سیاست پرداخت وام به مسکن یکمی‌ها از بین رفته است.
بدری  گفت: در حال حاضر سه میلیون مسکن در کشور کمبود داریم که جبران آن بسیار سخت است ولی تقاضای آن هر روز تشدید شده و عرضه آن هم هر روز کاهش پیدا می‌کند.
وی افزود: نمی‌توانیم دست روی دست بگذاریم و دولت کاری در مسکن انجام ندهد.
 نماینده مردم اردبیل خاطرنشان کرد:‌ن اتوانی دولت در صنعت خودرو کاملا مشهود است چرا که بازار ما انحصارا در اختیار ایران خودرو و سایپا است ولی دولت از حباب قیمت و صحنه گردانی دلالان صحبت می‌کند.
التهابات بازار خودرو ناشی از بی‌برنامگی دولت است
بدری گفت: درصد قابل توجهی از التهابات بازار خودرو ناشی از بی‌برنامگی دولت است چرا که دولت دست دلالان را باز کرده و آنها هم ناجوانمردانه کار می‌کنند.
وی خاطرنشان کرد:‌ماه‌هاست که خودروسازان پیش فروش خودرو ندارند و این موضوع بر ابهامات بازار افزوده شده است.
 نماینده مردم اردبیل گفت: سیاست نادرست به دولت منجر به تلمبار شدن تقاضای خودرو شده است. این در حالی است که در این شرایط سخن به میان آوردن از حباب و دلال بازی چیزی جز پاک کردن صورت مسئله نیست.
بدری گفت: مگر پیش از آن دولت نگفت که ۹۰ درصد قطعات پراید داخلی است ولی چرا به بهانه ارز ۴۲۰۰ تومان آن را گران کرد.
وی افزود:‌ فروش خودرو توسط شرکت‌های خودروسازی با ۵ درصد زیر قیمت بازار کلاه گشادی بود که دولت بر سر مردم گذاشت.
 نماینده مردم اردبیل افزود: دولت بازار را رها کرد و بعد از چند وقت دست در دست دلالان قیمت را اصلاح و گران می‌کند.
بدری گفت: قیمت یک کیلو گوجه از هزار تومان تا بالای ۱۵ هزار تومان نوسان دارد که این کار به زیان کشاورزان و نفع دلالان است و این معادله باید به نفع کشاورزان و مصرف کنندگان به هم بخورد.
وی افزود:‌ هرج و مرج در حوزه کشاورزی داستان امروز و فردا نیست ضمن اینکه این وزارتخانه باید به تولید کنندگان برنامه کشت بدهد.
 نماینده مردم اردبیل در پایان گفت: آقای روحانی به داد مردم برسید، گرانی و تورم واقعی بیداد می‌کند؛ بیش از این تعلل در بازار و وادادگی در مدیریت جایز نیست.


دیدگاه ها

  1. حسین گفت:

    احسنت هشدار به چه درد می خوره…رئیس جمهور را اگه تونستی استیضاح کنی مردی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up