• شناسه خبر : 59083
  • تاریخ انتشار : 14 آبان 1400 - 11:55

حبیب فتحی عضو شورای شهر با اشاره به اینکه خرید زمین‌های قولنامه‌ای در اردبیل بسیار بالا بوده و بصورت غیر مجاز ساخت و ساز می شود، گفت: بخاطر مشخص نبودن وضعیت این اراضی امکان صدور پروانه برای شهرداری میسر نیست.

حبیب فتحی

به گزارش شهرخوان، حبیب فتحی عضو شورای شهر اردبیل در جلسه اعضای شورای شهر و شهردار با استاندار اردبیل با گلایه از عدم تعیین تکلیف اراضی برخی ادارات و سازمان ها عنوان کرد: یکی از عمده مسائلی که شهرداری، شورای شهر و مردم را دچار مشکل کرده، زمین هایی است که در طرح تفصیلی شهر کاربری آن مشخص شده اما هیچ سازمانی کاربری خود را تعیین تکلیف نمی کند که این موضوع باعث بوجود آمدن یک سری آسیب های اجتماعی در نقاط مختلف شهر شده است.

شهرداری اردبیل در وضعیت مالی خوبی قرار ندارد

وی افزود: اشخاصی این اراضی را بصورت قولنامه ای خریداری کرده اند بطوریکه حجم زمین های قولنامه ای بسیار بالا است و بصورت غیر مجاز مشغول ساخت و ساز می باشند که در این صورت در آینده نه چندان دور، قطعا با ادارات مربوطه و شهرداری به مشکل بر می خورند و یا اگر هم بخواهند پروانه ساخت دریافت کنند بدلیل مشخص نبودن وضعیت اراضی و قولنامه ای بودن ملک امکان صدور پروانه برای شهرداری میسر نیست.

عضو شورای شهر اردبیل گفت: این مسائل باعث شده تا شهرداری از بابت درآمدهای حاصله از محل  صدور پروانه دچار مشکل شود و وضعیت اراضی مردم بلاتکلیف باقی بماند. در این خصوص درخواست داریم ادارات، اراضی و املاک خود را تعیین تکلیف کنند.

وی گفت: شهرداری اردبیل در وضعیت مالی خوبی قرار ندارد و روزانه تنها برای حقوق کارکنان خود باید مبلغی حدود یک میلیارد تومان تامین کند.

ادارات بدهی شهرداری را پرداخت نمی کنند

فتحی با اشاره به بدهی بالای تعداد زیادی از ادارات به  شهرداری اردبیل، اذعان کرد: بصورت جدی خواستار تسویه حساب ادارات با شهرداری هستیم تا روند ارائه خدمات به شهروندان با اخلال مواجه نشود و حق و حقوق شهرداری که همان بیت المال است به خزانه این سازمان بازگردد.

وی جذب اعتبارات دولتی را مهمترین راهکار در حمایت از توسعه شهر و تکمیل پروژه های نیمه تمام قلمداد کرد و ضمن تشکر از نمایندگان محترم مجلس گفت : نمایندگان محترم در این خصوص می توانند مساعدت های خوبی را انجام دهند چرا که جذب بودجه های دولتی بعنوان یک مکمل قوی در روند توسعه ای شهر و انجام پروژه های بزرگ عمل می کند.

این عضو شورا در پایان سخنان خود خواستار توجه ویژه استانداری به ایجاد اشتغال شد و گفت: بیکاری معضلات و آسیبهای اجتماعی بسیاری را به دنبال خود می آورد که لازم است مساله اشتغال جوانان جزو اولویت های استانداری باشد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up