• شناسه خبر : 5668
  • تاریخ انتشار : 11 اردیبهشت 1398 - 12:06

رئیس شورای شهر اردبیل گفت: شرایط اقتصای کشور باعث افزایش دو برابری هزینه های پل قدس اردبیل شده است.

پل

افزایش ۲ برابری هزینه های پل قدس

به گزارش شهرخوان، علیرضا پوستی در جمع خبرنگاران با اشاره به هزینه های پل قدس اردبیل اظهارکرد: شرایط اقتصادی کشور باعث شده است که هزینه های پروژه پل قدس اردبیل دو برابر شود در صورتی که ۴۸ میلیارد تومان برآورد اولیه برای احداث این پل هم اکنون با افزایش قیمت مصالح مورد نیاز به ۸۰ میلیارد تومان رسیده است.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره روند احداث پل قدس و تاخیر و تعلل در عملیات اجرایی افزود: پل قدس در سه فاز در حال اجراست که یک فاز آن تکمیل و افتتاح شده و دو فاز آن نیز قرار است عملیاتی شود و این پروژه ۴۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

رئیس شورای شهر اردبیل تصریح کرد: ما در حال حاضر برای خرید آهن آلات پل به ۲۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم که با قول مساعد استاندار اردبیل امیدواریم زمینه تامین بخشی از اعتبارات فراهم آید که در سال گذشته ۱۶ میلیارد تومان و امسال نیز ۱۲ میلیارد تومان شهرداری و شورای شهر برای تکمیل این پروژه تامین اعتبار کرده است.

پوستی در مورد پیاده راه عالی قاپو برخی از گلایه‌های کسبه منطقه بیان کرد: برخلاف ماه‌های گذشته با تکمیل این پروژه و حضور مسافران و گردشگران در منطقه عالی قاپو کسبه منطقه به درآمد بیشتر فکر می‌کنند و نارضایتی آنها به حداقل رسیده است.

پیاده راه عالی قاپو بن بست به حساب نمی‌آید.

وی در مورد برخی اظهارنظرهای اخیر در مورد بن بست بودن این پروژه گفت: به هیچ وجه پیاده راه عالی قاپو بن بست به حساب نمی‌آید و در تمام نقاط دنیا در دو محل اعم از بافت‌های تاریخی و سنتی و قدیمی و همچنین محلی که در آن آثار و ابنیه‌های باارزش وجود دارد م شاهد اجرای پیاده‌راه‌ها هستیم که قطعا اجرای این پروژه به رضایت مردم و حضور گرم گردشگران و کاهش ترافیک منجر شده است.

رئیس شورای شهر اردبیل اضافه کرد: ما این پیاده راه را با اخذ مجوز از شورای ترافیک و نظر کارشناسان عملیاتی کردیم و به هیچ وجه کار خودسرانه‌ای نبوده استدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up